e-netsi logo

Prezračevalni sistemi

Splošne informacije o prezračevalnih sistemih

Bolj kot vse drugo, potrebujemo ljudje svež in čist zrak. Potrebujemo ga neprekinjeno, vse drugo lahko počaka, svež in čist zrak pa potrebujemo vedno in povsod. Najbolj doma, kjer preživimo večino časa.

Meritve onesnaženosti zunanjega zraka opravlja država in nas opozarja na morebitna lokalna onesnaženja. Zrak v zaprtih prostorih, kjer preživimo preko 80% časa je zrak še slabši od zraka v naravnem okolju, zato je skrb zanj izredno pomembna za naše zdravje in komfort. Kakovost tega zraka le redko kdo meri, to tudi ni enostavno. Žal pa se zraka ne vidi, oziroma na njegovo kakovost nismo pozorni, ko kupujemo novo stanovanje ali hišo. Čim se vselimo, pa postane kakovost notranje klime izredno pomembna.

Naša čutila tudi ne zaznavajo prekomernih koncentracij škodljivih snovi in plinov v zraku (CO2, CO, Radon, emisije gradbenih materialov…), zato je naša naloga, da zagotovimo neprekinjeno izmenjavo zraka skladno s sanitarnimi predpisi, kar edino zagotavlja zdravo notranjo klimo.

Stanovanje ali hiša, mora biti narejena tako, da to poteka samodejno, kot so samodejni tudi drugi sistemi v bivalnih prostorih (vodovod, električna energija, ogrevanje…). Kakovostno prezračevanje deluje samodejno in neprekinjeno in ni odvisno od skrbi in dejanj uporabnikov.

Uporabniki imamo dovolj drugih obveznosti, ni se nam treba ukvarjati še s prezračevanjem (odpiranje oken, regulacija…), to nalogo opravijo prezračevalni sistemi, ki naj jih zasnujejo specialisti, ki to področje res dobro obvladajo. V nadaljevanju boste našli vse odgovore na vsa vprašanja s tega področja.

Zakaj mehansko prezračevanje?

Različne možnosti prezračevanja

Ko se odločamo za vrsto prezračevalne naprave in sistem prezračevanja hiše, se moramo odločiti med več možnostmi. Odločamo se glede na to, ali je hiša v fazi načrtovanja (ko so odprte še vse možnosti), gradnje, ali pa je morda že vseljena in večji gradbeni posegi niso več mogoči (sanacija).

Če gradimo novo hišo, je zelo koristno in ekonomično, da se odločimo čim prej, tako da že pri temeljenju objekta opravimo nekatera enostavna in poceni dela, ki nam bodo olajšala in bistveno pocenila vgradnjo prezračevalnega sistema. Strateško odločitev sprejme investitor ob nasvetu strokovnjaka glede na preizkušene tehnične možnosti. Če smo se v hišo že vselili in bi radi sanirali prezračevanje (ali pa smo v to prisiljeni zaradi menjave oken), pa je ustrezna rešitev vgradnja higrosenzibilnega prezračevanja.

Zato v nadaljevanju podajamo opise posameznih rešitev z navedbo sestavnih delov, navajamo oceno vrednosti naložbe in potrebne priprave objektov na kasnejšo vgradnjo prezračevalne naprave:

Informacije

Pridobite našo ponudbo

Na osnovi vaših načrtov (tlorisov) vam brezplačno izdelamo razrez volumnov po posameznih prostorih in natančen popis materiala s ponudbo!

Centralni prezračevalni sistem

Prezračevanje z rekuperacijo odpadne toplote.

Lokalni prezračevalni sistem

Prezračevanje z rekuperacijo odpadne toplote.

Higrosenzibilno prezračevanje

Prezračevanje z higrosenzibilnimi okenskimi rozetami.

Zakaj rekuperacija?

Zakaj je najbolj kakovostno prezračevanje z rekuperacijo?

Stalna temperatura

Stalna temperature vhodnega zraka pomeni višjo kakovost bivanja.

Filtriranje

Zrak se na vstopu v rekuperator prefiltrira in tako zagotavlja optimalne zdravstvene razmere.

Razporeditev zraka

Optimalna razporeditev volumnov dovodnega in odvodnega zraka po vseh prostorih.

Varčno

Varčevanje z energijo.

Cenovno ugodno

Sistem centralnega prezračevanja z rekuperacijo je ob subvenciji in z možnostjo samogradnje lahko le malo dražji od drugih sistemov.

Montaža Zehnder ComfoAir Q
Montaža centralnega rekuperatorja Paul Focus

Zakaj se odločiti za nas?

Smo specializirani za področje prezračevanja z rekuperacijo, imamo preko 30 let izkušenj, sodelovali smo pri prvih in najpomembnejših pasivnih stavbah v Sloveniji, nudimo strokovno-tehnično pomoč na najvišji ravni.